Trenčiansky Ypsilon 2019

Najťažším pretekom na Slovensku je už tretí rok po sebe Trenčiansky Ypsilón. Vzhľadom na to že našou doménou sú šprinty berieme bronz z preteku na 2 x 4,4km ako splnenie našich očakávaní.
Pred touto vzdialenosťou malo hneď niekoľko posádok veľký rešpekt. Rozlosovanie a postupový kľuč v rozjazdách znamenalo jediné, treba zvíťaziť a nešpekulovať pretože čakať na časy ďalších rozjázd sa nemuselo vyplatiť. Od štartu sme tak šlapali naplno a podarili sa nám vytvoriť si náskok už na úvodnej rovinke. Umnou jazdou sme potom strážili získaný náskok a šetrili sme sily na finále A, kde víťaz postupoval priamo.
Vo finále bola taktika už iná. Našim cieľom bolo získať prinajhoršom 2. miesto z pomedzi Slovenských posádok a udržať si tak vedenie v pohári. Od štartu sme si držali pozíciu z ktorej sme mohli reagovať na vývoj v jazde. Po prvej obrátke sa lode rozdelili a poradie sa až do cieľa nezmenilo. Pre nás to znamenalo 3. miesto celkovo, na druhom mieste však dopádlovala posádka z Českej republiky a tak do Slovenského pohára sme si pripísali body za druhé miesto.

  

08.02.2020 / Preteky / Michal Dušička