Majstrovstvá Slovenska 2019 - Small Dragon Boat Festival

V zimnej prestávke medzi sezónami 2018 a 2019 sa uskutočnili významné zmeny v Slovenskej asociácií dračích lodí. To umožnilo vzniknúť Majstrovstvám Slovenska dračích lodí priamo pod záštitou asociácie, pre rok 2019 bol vybraným podujatím Trenčiansky Small Dragon Boat Festival, ktorý bol tak zároveň pretekom o majstrovské tituly. Premiérovo sa tak rozdávali medaily a tituly majstrov slovenska pre kategórie Mix na 200 a 2000m. Dračia Légia Trenčín z nich získala zlato v šprinte na 200m a striebro na 2000m.

Po nevydarenom Small Dragon Boat Festivale z roku 2018 sme sa poučili a jednotlivé jazdy sme rozdelili na väčší počet pretekárov. Cieľom bolo byť najsilnejší v kategórií mixov, ktorá okrem titulom majstorov Slovenska rozhodovala aj o bodoch do Slovenského pohára. V ostatných jazdách tak dostali prednosť najmä nováčikovia, ktorý si tak z chuti zapádlovali a na ich výkonoch nebolo poznať, že sa jedná o ešte neskúsených pretekárov.
Po obede prišili na rad Mixy a priestor v našej lodi na 200m dostali tí najskúsenejší pretekári, bolo z toho jasné prvé miesto a titul majstrov Slovenska v šprintoch.
Pôvodne bola vypísaná aj kategória junior, bohužiaľ náš klub bol jediný ktorý dokázal pripraviť juniorskú posádku a tak ich pretek bol zrušený. Aby však ukázali čo v nich je dali sme im priestor na 2km, kde nahradili väčšinu pôvodnej zostavy. Na 2000m dlhej trati sa nestratili a len tesne im ušlo zlato.

 

08.02.2020 / Preteky / Michal Dušička